Basconia-Barcelona: ACB finalinin rövanşı


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Yaz aylarında mini sürpriz yapan Basconia, 2019-20 sezonunu ACB’de şampiyon olarak tamamlayarak pahalı Barselona’yı hamamın soğuğunda bırakarak tamamladı. Artık işler değişti, Barça’yı Saras devraldı, Nick Kalathis Barselona’ya gitti, lideri Toko Sengelia ise Moskova’ya gitmek için Baskonia’dan ayrıldı.

Basconia için Euroleague’deki dördüncü maçı olacak ve Barcelona 4-1’e karşı 2-1’lik bir rekoru var. Ivanoviç’in takımı, programında koronavirüs (Zenit, Alba) gösteren kulüplerle karşılaşması gerektiğinden, 9 Ekim’den beri oynamak zorunda.

Aksine Mirotic’in koronavirüsten iyileştikten sonra geri dönmesiyle Barcelona, ​​Real’e karşı büyük bir zaferden geliyor. ve zaferin Zalgiris’i tekrar sıralamaların zirvesinde yakalamasını istiyor.

Son olarak İspanya’da “Blaugrana” 5-2’lik bir rekora sahipken, Basklar daha fazla mağlubiyet aldı (5-3). Ancak 6. turda karşılaştılar ve Baskonia, 19 sayı Rokas Gentraitis ve 16 puanla Aşil Polonara ile 82-71 galip geldi (15. Hertel, Mirotic oynamadı).

Basconia, Barcelona ile Avrupa maçlarında 11-8 önde, ancak Vitoria’da marjinal bir avantaja sahip (5-4)

Euroleague Programının Geri Kalanı

Olympiacos’un Efes ile SEF’te oynadığı büyük maç dışında Euroleague programında bu akşam bir maç daha var.

Khimki, Kızıl Yıldız’a (19.00, Novasports) ev sahipliği yapacak ve turnuvadaki ilk zaferinin peşine düşecek! 0-5’lik bir rekorla, esas olarak yaralanmalarla (Svend, Monroe, Macolum) veya koronavirüs hastalarında büyük kayıplar nedeniyle. Aksine, Kızıl Yıldız 2-2’de ve Euroleague’deki bu garip ve zorlu sezon başlamadan önce beklediğimiz gibi sıralamadaki yerini koruyor …

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir