BCL’de Karşıyaka’nın yükselişi


Aris Barkas / barkas@eurohoops.net tarafından

2019-20 sezonunda Karşıyaka, FIBA ​​Avrupa Kupası’nda oynamayı tercih ettiğine karar verdi. Ve bazen sadece ivme kazanmak ve ileriye atlamak için bir adım geri atmanız gerekir.

Mart 2021’e hızla ilerliyor ve Karşıyaka, Türk BSL’de 20-5’lik sağlam bir rekora sahip, sıralamaların ikinci sırasına kadar yeterli ve aynı zamanda BCL playoffları Grup I’de yenildikten sonra 2-1’lik bir rekorla üç yönlü beraberliğe liderlik ediyor. Hapoel Holon yolda.

Kaderlerini tamamen kontrol ediyorlar ve BCL Final Sekiz’e kalifiye olmak tamamen ulaşılabilir bir hedef.

Daha ne yapabilirler?

Biri şu anki teknik direktörü Ufuk Sarıca ile olmak üzere iki Türkiye Ligi Şampiyonluğu kazanan Karşıyaka, aynı zamanda kulüple Türkiye Kupası’nı da kazanmayı hedefliyor. Bu, geçen yıl FIBA ​​Avrupa Kupası’nda yarışmak için en büyük motivasyonlarından biriydi.

Kulüp, yarışmanın Eylül ayında İzmir’de Final Four ile sonuçlanması için bile lobi yaptı. Bu olmadı, geçen sezonki FIBA ​​Avrupa Kupası düzgün bir sonuca varmadı, ama muhtemelen asıl noktayı anladınız.

BCL Final Sekiz, sekiz katılımcıdan birinin spor salonunda düzenlenecek ve Karşıyaka, birkaç ay önce benzer bir FIBA ​​etkinliğine ev sahipliği yapmak istedi.

Takımın sağlam bir hayran kitlesi, etkinliğin arkasına geçecek bir şehir, Avrupa basketbolunda sıçrama yapma susuzluğu ve her şeyin ötesinde, sahada performans gösterebilecek sağlam bir birim var.

BCL Ocak MVP’si Raymar Morgan ile birlikte Türk kulübü, 2020-21 BCL sezonunu kendileri için unutulmaz kılacak tam pakete sahip.

Ve COVID nedeniyle FIBA ​​Avrupa Kupası için kendi evinde mücadele edemedikten sonra, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde daha da büyük kazanmak için ikinci bir şans elde etmek, Karşıyaka’nın mirasını tanımlayacak ve yeni, ilgi çekici bir hikaye yaratabilir. BCL tarihinin bölümü.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir