Bulls’tan Garrett Temple’ın Şükran Günü’nden sonra COVID testi pozitif çıktı

New Chicago Bulls gardiyanı Garrett Temple, geçen ay COVID-19 için pozitif test yaptı ve ekip eğitim kampına başlarken şu anda otel odasında karantina altına alıyor.

Temple, Şükran Günü nedeniyle ailesiyle Louisiana’da vakit geçirirken virüse maruz kaldığını düşünüyor.

“Etrafımızda kim olduğu konusunda akıllı olmalıyız,  her yerde maske takmaya devam eedelim”dedi Temple, Chicago Tribune aracılığıyla. “Ailemle geçirdiğim süre boyunca yüz maskem olsaydı, onu alma riskini kesinlikle azaltacakmışım gibi hissediyorum.”

Temple Pazar günü yaptığı açıklamada, Şükran Günü’nden sadece iki gün sonra 28 Kasım’da testin pozitif çıktığını söyledi. Baş ağrısı çekmeye başladı ve bu da onu test etmeye sevk etti. Daha sonra yorgunluk, tıkanıklık, öksürük ve nefes darlığı gibi oldukça önemli semptomlar yaşadı.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle Amerikalıları Şükran Günü tatili için seyahat etmemeye çağırdı – yaklaşan tatil sezonu için benzer uyarılar yayınladı – ancak milyonlarca insan uyarıları görmezden geldi.

Pazar günü, 34 yaşındaki oyuncu daha iyi hissettiğini ve bu hafta bir ara takıma katılmayı umduğunu söyledi.

Temple, ligdeki 10. yılı olan Brooklyn Nets ile geçen yıl maç başına 10.3 sayı ve 3.5 ribaund ortalamaları yakaladı. Temple’ın 10. NBA takımı olacak olan The Bulls, onu geçen ay 4,7 milyon dolarlık bir yıllık anlaşma imzaladı.

Garrett Temple: ‘Çevremizin farkında olmalıyız’

Temple, ligde 2020-21 sezonu öncesinde koronavirüs testi pozitif çıkan birkaç kişiden sadece biri.

Geçen ayın ilk tur testlerinde oyuncuların yaklaşık yüzde 9’u pozitif test etti, NBA, Haziran ayında Walt Disney World’de sezonun yeniden başlamasından önce pozitif sayıların neredeyse iki katına çıktığını duyurdu.

New York Knicks, birkaç çalışanın pozitif çıkması üzerine geçen ay tesislerini kapattı ve Portland Trail Blazers, üç pozitif testten sonra Pazar günü aynısını yaptı. Warriors, iki oyuncunun pozitif çıkması nedeniyle eğitim kamplarının başlamasını da erteledi.

James Harden, koronavirüs protokolleri nedeniyle Houston Rockets’ın Pazar günü ilk takım antrenmanını bile kaçırdı.

The New York Times’a göre, Amerika Birleşik Devletleri geçen hafta, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan günde ortalama 191.500 yeni vaka elde etti. Ülke, Cuma günü 229.000’den fazla yeni vaka ile tek günlük rekor kırdı çünkü daha fazla eyalet ve bölge daha katı kısıtlamalar uyguluyor.

Bulls koçu Billy Donovan Chicago Tribune aracılığıyla “Seyahat, pratik ve oyunlarla zorlu bir yıl olacak” dedi. “Gerçekten zor olacak. Kabarcık yok. Orlando durumu gerçekten, herkesin ‘Tamam, burada gerçekten iyi bir noktadayız. Virüs bu balonun içinde değil. ‘ Ama şu anda, gerçek dünyaya geri döndük ve potansiyel olarak ne olabileceğini bilmiyorsunuz. “

Artık koronavirüs ile ilk elden deneyime sahip olduğu için Temple, oyuncuların sezon boyunca, özellikle de sürekli seyahat ederken, güvende kalmasının ne kadar zor olacağını biliyor.

Temple, Chicago Tribune aracılığıyla, “Çevremizin farkında olmalı ve yönergelere uyduğumuzdan emin olmalıyız,” dedi. “Yola çıktığımızda, erkekler salonlara veya barlara gitmemeli, yemek sipariş etmemeli, oda servisi sipariş etmemeli, sadece insanlardan uzak durmalı. Ve insanların yanında olmanız gerekiyorsa, maske taktığınızdan emin olun. “

Garrett Brooklyn Ağları Tapınağı
New Chicago Bulls muhafızı Garrett Temple, Şükran Günü boyunca Louisiana’da ailesiyle zaman geçirdi ve birkaç gün sonra pozitif çıktı. (Ashley Landis-Pool / Getty Images)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir