Dimitris Itoudis: “Etik konusunda indirim yapamam”


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net tarafından

CSKA Moskova’nın Türk Hava Yolları EuroLeague Final Four’a katılmaya hak kazanan ilk takım olmasıyla, koç Dimitris Itoud, Brooklyn Nets ile sözleşme imzalamak için serbest bırakılan Mike James’i askıya alma kararını anlattı.

Yunan koç, ismini vermeden, kendisi için başka seçeneğin olmadığını bir kez daha ima etti: “Böyle bir günde bazılarını eleştirmek istemezdim ama size şunu söyleyeceğim. Herkesin işinde, ait olduğunuzu hissetmezseniz, dışarı çıkmanın bir yolunu bulmaya çalışırsınız. “Ait olduğunuzu hissederseniz, konumunuz ne olursa olsun en iyi halinizi verirsiniz… Ama oraya ait olmadığınızı hissederseniz, o zaman bir yol bulmaya çalışmazsınız. Farklı fikirlere sahip 15-16 kişilik bir ekipte onları aynı şemsiyenin altına almanız gerekiyor. Biliyorsun, gelenekler kazanmıyor. Harika bir geleneğimiz var ama kültür kazanıyor, günlük çaba kazanıyor, bestelenmek kazanıyor, iyi hazırlanmış olmak kazanıyor ve kesinlikle sonuncusu ama en önemlisi bir baş antrenör olarak böyle bir organizasyonda indirim yapamam etik. Aksi takdirde takımı kaybedersiniz. Ve takımı kaybetmiyoruz. Cevaplarını buraya verdiler. Görebilirsin. Ve her gün pratikte, gezilerde, toplantılarda gördüklerimle gurur duyuyorum. Her karar zor bir karardır. Ben her zaman ekip çalışmasından yanayım ve kendilerini ait hissedenler için. Ait olduğumuzu hissediyoruz ve yaptığımız işi seviyoruz ”.

Itoudis’in CSKA Moskova ile olan sözleşmesinin bu yaz sona erdiği ve 2020-21 sezonunun bitiminden sonra Mike James’in iki tarafın üzerinde anlaşmaya vardığı gibi 2023 yazına kadar CSKA Moskova ile geçerli bir sözleşmesi olacağı unutulmamalıdır. Ağlara katılmasına izin veren geçici salıverilmesi.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir