Dusko Ivanovic: Panathinaikos’ta “soğuk” intikam alın (Video)


Tης Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

-Obradovic sonrası dönemin en kötü koçu kimdi? “İvanoviç”.

Dimitris Diamantidis’e nispeten yakın zamanda (21/6/2020) yapılan bir röportajda sorulan şey buydu ve görebileceğiniz gibi yanıtı tek kelimelik ama çok açıktı.

Genel olarak, Panathinaikos’ta çok az insan, OAKA’dan geçişi sadece güzel anılar getiren kaprisli koç için en güzel sözlerle kendini o zamanlar ve sonrasında ifade etmedi.

“Yeşiller” 2014 yazından beri kendisiyle iki yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Sezon etkileyici bir şekilde “yarım” Panathinaikos’un Kupa için boş OAKA’da Olympiakos’u eleyerek “kırmızı ve beyazlar” arasındaki işbirliğinin sona ermesiyle başladı. George Bartzokas.

Aslında Panathinaikos Apollon Patras’a karşı kupayı 68-53 kazandı.

Euroleague’de, Panathinaikos’un evinde avantaj sağlayan favori CSKA tarafından 1-3 elendiğinde playofflar da dahil olmak üzere 13-15’lik bir rekoru vardı.

Aralarındaki son maç 22 Nisan’da gerçekleşti ve neredeyse on gün sonra (3 Mayıs) Olympiakos, OAKA’da 77-66 (Printezis 16, Darden 15, Spanoulis 12 + 7 asist – Batista 22, Diamantidis 3 + 9 asist) . Bu aynı zamanda Panathinaikos’un imzaladığı iki sezonun ilkini bile tamamlamayan İvanoviç ile işbirliğinin sona ermesi anlamına geliyordu.

Ivanoviç’in sadece Vitoria’da rahat hissettiği bir sır değil. Nereye giderse gitsin, varlığı pek başarı ile birleştirilmedi.

Kariyerinin başında Fribourg ile τίας İsviçre’de üç şampiyonluk kazandı (tamam…), Korats’ı aldığı 2000’de Limoges’le bir Fransa ama daha sonra… Baskonia’ya gitmeye başladı.

Madalyalarını bu takımla antrenör olarak aldı. Farklı dönem ve sezonlarda (2002, 2010, 2020) üç İspanyol şampiyonası, bu yıl eski takım (2005-2008) Barcelona’ya karşı ρων koronavirüsün tek finali ile sonuçlandı!

“Kotsidas” tarih yazdı ve Perşembe gecesi (19/11) Panathinaikos’tan bir şekilde “donmuş” intikamını aldı. Panathinaikos’u 93-72 yendi ve bu, Baskonia’nın altı kez Avrupa şampiyonu ile oynadığı maç tarihindeki en büyük galibiyet oldu.

Bu +21, Basklar için 2002’den itibaren 27’si “yonca” ile oynanan maçlarda artık önemli. Çünkü oldukça basit, 17 sayıdan fazla galibiyetleri bir daha asla gelmemişti. 23/03 / 05’te Yunan takımını 86-69 mağlup ettiklerinde o kadar çok vardı.

En son haberleri görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir