“Her zaman bütünün dışında olamazsın, bütün seni reddeder”


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

Dimitris Itoudis, ERT3’ün “Jambol” gösterisine davet edildi ve diğer şeylerin yanı sıra, Mike James’in cezalandırılması vesilesiyle bir takımda olması gereken ilkeler ve disiplin hakkında konuştu, ancak daha ayrıntılı bir şekilde konuşmadı.

Ayrıca Yunan teknik direktör, özellikle 2019’da Euroleague’i kazandıktan sonra verdiği tepkilere Nikola Milutinov’a ve koronavirüs nedeniyle yaşadığımız zorlu yıla değindi.

Dimitris Itoudis’in ERT3’e söylediklerinin detayları:

Euroleague’i kazanma konusundaki hisleri için: Duygularımızı, mizacımızı yönetmeli ve zihnimizi kontrol etmeliyiz. Bu yolculuğun sonunda her insanın duyguları vardır ve bunları o anda gösterir. “

Nikola Milutinov için: Çok başarılı bir operasyon geçirdi ve iyileşmeye devam ediyor. Çok iyi bir yolda ve fizyoterapisine odaklanmış durumda. Kendisine verilen program, Mayıs ayında dönebileceğini belirtiyor. Ama acelemiz yok çünkü katılmaya hakkı yok. En önemli şey sağlıklı olmak ve kas sistemini yeniden inşa etmektir “.

Bu yılın en zoru olup olmadığı hakkında: “Her yıl özeldir, bir yolculuktur. En iyi eğitim, homojenlik ve disiplin günlük hedeflerimizdir. Bizim için bu bir rota ve her zaman inişler ve çıkışlar var. Her yıl benim için bir motivasyon ve her yıl daha iyiye gidiyoruz. Üç dilde ve kısa bir süre sonra belki dört dilde okudum. Kitaplardan daha fazla bilgi almak ve bir insan olarak gelişmek istiyorum “.

Takımdaki başlangıçlar ve James ile örnek için: “Bir takım için ve özellikle CSKA için anahtar, istikrarlı bir yönetime, lidere, değerlere ve sponsora sahip olmaktır. Her şeyin başladığı yer burası. Tüm bunları savunmak için buradayız. Herkes gidişatına, tutumlarına göre değerlendirilir. Aramızdaki günlük yaşam önemlidir, bir takımın ne anlama geldiğini hep birlikte tanımlarız. Bireysel istisnalara gerek yoktur, bütün bir grubun gidişatına karar verir ve bazı yanlış metinleri reddeder.

Sürekli bütünün dışında olamazsınız, bütün sizi reddeder, bu her zaman takım seviyesinde yapılır. Askerler / sporcular hikayeler anlattıklarında, yanlarındaki birine bir kupa, birlikte gol kazanmak için yardım ettikleri günleri hatırlarlar. Bu hepimizin birlikte savunduğu şeydir ve zordur. Önemli olan sadece yetenek ve koşullar, kültür ve ne inşa ettiğiniz değildir. Kendini takımın üstüne koyabilmek ya benim için ya da bir başkası için ütopya olurdu. Başarılarda bile değil. Herkes teklif etti, herkes savaştı. Taklit edilecek örnek olmak için öncelikle hayatınızda genel olarak iç disipline, yüksek motivasyona sahip olmalısınız. Kimse hazır değil, mükemmeli aramıyoruz. İlkeleriniz olduğunda ve bir gruba katılmaya hazır olduğunuzda, o zaman kabul edersiniz ve onunla yürürsünüz, çünkü onu hissedersiniz. Eğer ona ait olduğunu hissediyorsan, sahip olduğunun en iyisini verirsin “

Ayrıca oku:

CSKA: Itoudis James’i kovdu!

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir