İDDİA: Dallas Mavericks, Kristaps Porzingis İçin Takas Marketini Tartıyor

2021-02-23T09: 53: 31 + 00: 00

2021-02-23T09: 57: 32 + 00: 00.

Arma Kaynar

23/Şub/21 09:53

Eurohoops.net


Arma Kaynar

Dallas Mavericks, yıldız uzunu Kristaps Porzingis’in sakatlık dönüşünde gösterdiği performanstan memnun değil…


Eurohoops Ekibi / info@eurohoops.net

Geçen sezon playoffta gösterdikleri performanstan sonra 2020-21 sezonuna daha iddialı bir giriş yapmak isteyen Dallas Mavericks, şu ana kadar oynadığı oyun ve aldığı sonuçlarla beklentilerin çok uzağında kaldı. Batı konferansında 9. sırada yer alan ve savunma verimliliği sıralamasında da 27. sırada bulunan Mavericks‘te özellikle Kristaps Porzingis’in fiziksel durumu endişe yaratıyor.

Lig kaynakları tarafından yaşadığı sakatlıkların ardından fiziksel olarak çok iyi bir görüntü vermeyen ve özellikle savunma tarafında çok zorlanan Porzingis’in marketteki değerini görmek için Dallas Mavericks’in lig genelindeki takımlarla iletişime geçtiği iddia edildi. Dallas’a yakın bir kaynak, “Kadrolarındaki oyunculardan adı ‘Luka’ olmayan herkesi takaslayabilirler.” ifadelerini kullandı.

Ligde görev alan bir genel menajer yardımcısı da “Porzingis’in karşılığında ne alabileceklerini değerlendiriyorlar. Marketin sıcaklığına bakıyorlar. Bir noktada Porzingis ile yollarını ayırmak zorunda kalabileceklerinin farkındalar.” diyerek Mavericks’in içinde bulunduğu durumu açıkladı.

Porzingis, Orlando Fanusunda oynanan sıralama maçlarında 30.5 sayı – 9.5 ribaunt – 1.5 blok ortalama yakalayıp üçlük çizgisinin gerisinden %38 ile oynamıştı ve o dönemde Doncic’le birlikte Mavericks’i ligin zirvesinde tutacak bir ikili oldukları düşünülüyordu. Ancak Clippers ile playoffların ilk turunda oynadıkları seride menisküs sakatlığı yaşayarak sezonu kapatan Porzingis, 13 Ocak tarihine kadar da parkelere dönemedi.

Üçlük çizgisinin gerisinden kariyer ortalamasına yakın bir üretime devam etse de yıldız uzunun özellikle savunmadaki performansı ciddi bir düşüş içerisinde. Porzingis’in oynadığı dakikalarda Mavericks’in net ratingi -4.7’ye kadar geriliyor.

Porzingis belki sezon ilerledikçe ve dizi güçlendikçe performansını yükseltebilir fakat yıldız uzunun şu ana kadar çizdiği görüntü bu konuda pek de ümit verici değil. Bu yüzden Mavericks’in Porzingis için takas marketini tartıyor olması çok şaşırtıcı bir gelişme değil.

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

NBA gündemindeki son gelişmeler için tıklayın!

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir