LeBron’ın Jordan’ı Geçebileceği Dört İstatistik

LeBron James, 2021 yılına kadar 32.220.000 $ karşılığında bir sözleşme bakiyesine sahipti ve 2023 yılına kadar 85.660.000 $ ‘lık bir genişleme imzaladı. 39 yaşına kadar (en azından) oynayacak. O zamana kadar, en yüksek ücretler listesindeki farkı artırmaya devam etmek dışında ne elde edebilir? Ama başka ne var efsanesini daha da büyütmek ve tüm zamanların en iyisi hakkındaki tartışmada argümanlarını artırmak.

Kuşkusuz GOAT unvanı Michael Jordan’a ait, ama çoğu için “Kral James” orada onunla birlikte. Zaten onu aştığına inanan çok az kişi olduğundan değil. Her iki durumda da tarih yazmaya devam etmek için önünde üç yılı daha var.

Eurohoops “LBJ” nin uzatılması kariyerindeki son sözleşme ise, ikisinin karşılaştırmasının istatistiksel olarak ne kadar uzağa ulaşabileceğini gösterir.

İşte LeBron’ın başarabileceği ya da üstesinden gelebileceği dört şey:

NBA ŞAMPİYONLUĞU

Michael Jordan ve onun Bulls hanedanı sonsuza dek hatırlanacak ama LeBron James de şimdiye kadar efsane olma younda hiç kötü performans sergilemedi. Ve sergilemeye de devam ediyor. Jordan’ın NBA finallerindeki 6/6 şampiyonluk istatistiğine LeBron şimdi sadece iki şampiyonluk uzaklıkta. Finallerde % 40 şampiyonuk başarısı (4-6) önümüzdeki yıllarda oranını daha da artırabilir.

Güncel Basketbol Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir