Malcolm Delaney geri döndü … ama Armani Milan için oynuyor


Alex Molina / info@eurohoops.net

Barça’da geçen sezonun muhtemelen en iyi ikinci – sadece Mirotiç’i geride bırakan – bugün Palau’ya dönecek, ancak bir Barçalı olarak değil. Malcolm Delaney aylar önce bekleniyordu, ancak koronavirüsün ilk dalgasının ortasında ve belirsizliğin Avrupa çapında baş göstermesiyle birlikte, üs, ailesini Amerika Birleşik Devletleri’ne bırakmaya karar verdi.

Bir yandan anlaşılır, diğer yandan profesyonel olmayan bu karar, bir Barçalı olarak sonunu motive eden şeydi. Oyuncu, Twitter’da defalarca Barça’da kalmakla ilgilendiğini göstermesine ve hatta kariyerini orada bitirmek istediğini ima etmesine rağmen, Barça’nın bir sezon daha devam etmesi için bir seçenek ve ilgisi olduğunu ima etmesine rağmen (bir sezon için bir seçenek vardı. ek), kulüp oyuncuyu kesmeyi seçti, Barselona’da kalma emirlerine uymayan, durum ilerledikçe beklemek, Valencia’da oynanan Endesa Ligi’nin Final Aşamasında Barça’nın kendisine güvenememesi nedeniyle takımı etkileyen bir karar Baskonia’yı aldı.

Yeni takım, aynı rol

Malcolm artık Armani Milan’ın bir oyuncusu. en çok ve en iyi güçlenen takımlardan biri Bu alışılmadık Euroleague sezonuyla karşı karşıya kalırken, daha önceki Avrupa deneyimleri olan Barselona, ​​Lokomotiv Kuban ve Bayern Münih’te ona çok iyi sonuçlar veren dış tehdit rolünü sürdürdü. Ama bu sezon oyuncunun soyunma odasında daha önemli bir rolü var. takım arkadaşları onu önemli anlarda ararlar ve oyuncu, Maccabi’ye karşı galibiyet şutunda olduğu gibi karşılık verir.

Sayılar düzeyinde Delaney, bir Barça oyuncusu olarak geçirdiği zamana benzer istatistiklerin ortalamasını veriyor: Pesic’in emriyle 11 PIR için 10.1 sayı ve 4.8 asist, şu anda dengeye sahip Messina’nın takımının oynadığı 11.1’lik PIR için 10.9 sayı ve 4.5 asist 7 galibiyet ve 4 mağlubiyet.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir