NBA, 22 Aralık Yeni Sezona Başlayabilir

NBA Guvernörler Kurulu Perşembe günü bir toplantı yapacak ve ligdeki oyuncular hızla kaçınılmaz olarak görülen şeyler hakkında tartışmalara devam edecek – 22 Aralık 2020-21 sezonuna başlayacak.

Finansal gerçekler, oyuncular ve ön bürolar arasında daha uzun süreli bir sezon dışı arzudan daha ağır bastı. Ancak bazılarının sezona Ocak ayı ortasında başlama umudu, öngörülebilir gelecek için fansız arenaların neredeyse kesinliği nedeniyle zaten zarar gören alt sıradakiler için çok feci görünüyor.

Nba Ne Zaman Başlıyor?

Ocak ayında başlayan 60 maç yerine 22 Aralık’tan başlayarak 72 maçlık bir program oynayarak, NBA, durumu bilen ve kamuya açık olarak konuşma yetkisi olmayan kişilere göre 500 milyon dolardan fazla gelir elde ediyor.

Ligin maaş sınırının kraterleşmesini önlemek için oyuncular maaşlarının bir kısmını da feda edecek ve bu da emanet hesaplarına konulacak.

Ligin oyuncularını temsil eden sendika olan NBA ve NBPA, mevcut toplu pazarlık sözleşmesini değiştirmek için müzakere süresini Cuma gününe ertelemeyi kabul etti. Oyuncular, NBA’in başlayabilmesi için 22 Aralık planını kabul etmeli.

Bazı ayrıntıların sonuçlandırılması gerekiyor, ancak lig yöneticileri arasındaki fikir birliği, ücretsiz ajansın 18 Kasım NBA seçmelerinden hemen sonra başlayacağı yönünde. 20 Kasım, bazı yöneticilerin serbest ajansın resmi başlangıcı olarak hazırlandığı bir tarih.

Eğitim Kampı 1 Aralık’ta Açılabilir

Bu, Lakers’ın NBA şampiyonluğunu savunma görevine başlamadan önce iki aydan daha az dinleneceği anlamına geliyor.

Bunu Orlando, Florida balonunda geride bırakılan ortamdan tamamen farklı bir ortamda yapacaklar, COVID-19’un gerçeklerini maskelemek çok daha zor olacak. Beklenti, virüs salgınlarının neden olduğu oyun ertelemeleri için ligin zamanında inşa etmek zorunda kalacağı yönünde.

Plan, NBA’in ev sahalarında oyun oynaması ve seyahatleri sınırlandırmaya daha fazla vurgu yapmasıdır.

NBA Komiseri Adam Silver, NBA Finalleri’nin 1. Maçından önce, “Bunun yapılabileceğini, halk sağlığı ile ekonomik gereklilik arasında bir denge kurabileceğinizi öğrendiğimizi ve bu ülkede gördüğümüz şey bu,” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir