NBA takımları, Devin Vassell’in yeni şut formu hakkında endişelenmeli mi?

NBA Draft beklentisi Devin Vassell,  Perşembe günü NBA Twitter’da trend oldu.

2020 draftında en iyi şutör beklentilerinden biri olarak kabul edilen Vassell’in şut stilinde önemli bir değişikliği gösteren bir videosu yayınlandı. Video hızlı bir şekilde silindi, ancak bu noktada video çoktan yayılmıştı.

Şutör gard, topu başının çok arkasına yerleştiren şut formunda belirgin bir düşüş gösterdi. Genellikle sadece daha uzun boylu oyuncularda görülen ve daha hızlı bir çıkış sağlamak için guaardlar arasında kaçınılan bir teknikdir bu.

Görünen dönüşümden önce şutunun neye benzediğini karşılaştırmak için, işte pull-up jumper’ına birkaç örnek.

Evet, daha önce bu göze çarpan düşüş yoktu. Bazı zamanlarda  spot-up jumper’larında hareketi biraz gördü. Ancak, bu şut formu neredeyse Marcus Camby seviyesindedir.

En önemlisi, topu çıkarma noktası değişmedi ve bu da şututn doğruluğunu gerçekten etkilemeyecek. Tek soru, neden o ve antrenör ekibinin şut hareketini değiştirmek için çalıştığıdır? Bu endişe vericidir çünkü düzeltilmesi gerekmiyordu.

Draftta, Vassell’in birinci ve ikinci sınıfta yaptığı gibi, iki sezon boyunca yetkin atış sayılarını gösterebilecek tek bir olasılık yok.

Sonunda şutör açığını dolduracak kadar yeterli. Saldırgan bir savunma oyuncusu olarak savunma yeteneklerini hesaba katarak, her kadroya uyabilecek ideal bir adam. Golden State Warriors’ın 2 numaralı seçimden geri çekilebilirlerse onu izledikleri bile söyleniyor.

Bunların hepsi boş da olabilir. Yahoo’dan Keith Smith tarafından videonun bir antrenmanın sonunda oyuncular sadece eğlenirken çekildiği. bildirildi.

Ayrıca takımların Vassell’i nasıl değerlendireceğini de muhtemelen değiştirmeyecek. Görünüşe göre ona kilitlenmiş olan Golden State gibi bir takım için, iki atıştan oluşan bir video bir oyuncunun değerlendirmesini değiştirmeyecek. Ayrıca, sosyal medyadaki hızlı bir klipten çok daha fazla film ve videos ile çalışıyorlar. Diğer takımlar endişeyi fark edebilir ve belki de yakın olan başka bir olasılığı tercih edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir