NBA: Tarihin En Fazla Triple-Double Yapan 10 Oyuncusu

By Ernesto Cova, Çeviri: Arma Kaynar / info@eurohoops.net

Bu çevirinin tüm hakları Eurohoops Ltd. Şti.’ye aittir ve tamamının veya bir kısmının izinsiz kullanılması kesinlikle yasaktır.

Bu yazı FadeawayWorld’de yayınlanmış ve uyarlanarak çevrilmiştir.

Triple-double performansları günümüz NBA’inde her geçen gün daha çok karşımıza çıkıyor. Ancak NBA’in eski dönemlerinde bu tip performanslar çok daha nadir karşılaştığımız bir şeydi. Genellikle triple-double yapan isimler de aynı oyunculardan oluşuyordu. Ancak günümüz NBA’inde neredeyse oynanan her maçta triple-double yapma ihtimali bulunan bir oyuncu oluyor.

NBA tarihi boyunca her istatistik kategorisinde çift hanelere istikrarlı olarak ulaşabilen çok az oyuncu var. Bu oyuncuların iyi skorer olmalarının yanı sıra hem ribaunt alabilmeleri hem de takım arkadaşlarına pozisyon hazırlayabilmeleri pek sık rastladığımız bir şey değil. Bu bahsettiğimiz özel yıldızlar, oyunun her alnında takımlarına katkı yapmanın bir yolunu buluyorlar.

Bugünkü yazımızda bulunan oyuncular, triple-double kategorisinde lig tarihi boyunca forma giymiş isimlerden ayrı bir noktada yer alıyorlar. Karşınızda NBA tarihinin en fazla triple-double yapan 10 oyuncusu:

10. Yağ Kolu – 43

Genç NBA takipçileri Lafayette ‘Fat’ Lever’ın adını bugüne kadar hiç duymamış bile olabilir. Lever, kendi jenerasyonunun en heyecan verici oyuncularından bir tanesiydi. Alex English ile birlikte Denver Nuggets tarihinin en patlayıcı hücumlarından birisinin yıldızı olan Lever, harika bir pasör olmasının yanı sıra sağlam bir ribauntçuydu. Kariyeri boyunca takımlarına 6.0 ribaunt ve 6.0 asist ortalamalarının üzerinde katkı veren Lever, toplam 43 kez triple-double yaptı.

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir