“Onu üzecek hiçbir şey söylemiyordum”


Vangelis Papadimitriou tarafından/ info@eurohoops.net

Michael Jordan, en büyük basketbol efsanesidir. Bir efsane, yalnızca yerdeki başarılardan değil, birçok unsurdan inşa edilmiştir.

Bir oyuncunun insan olarak kim olduğunu ve başkaları (takım arkadaşları ve rakipler) üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu gösteren hikayeler bu sürecin ayrılmaz bir parçasıdır.

“Hava” hakkında hiçbir şey söylememize gerek yok. Onu ilgilendiren hikayeler o kadar çok ve korkunç ki, davasını benzersiz kıldılar.

Ron Harper bir süre önce başka bir tane daha söyledi. Beş kez NBA şampiyonu olan (1996-1998 Bulls ile ve 2000-2001 Lakers ile), bir gece Ürdün’e karşı oynadığı maçın arifesinde, bazı takım arkadaşlarını ve rakiplerini kartlar için evine davet ettiğini hatırladı.

57 yaşındaki Harper, birkaç kelimeyle “MJ” olarak işaretlenmek üzere çağrılmadan önce pek çok kişinin sahip olduğu psikolojiyi yakalıyor ve sadece onunla konuşmaktan vazgeçmek istemediğini, aynı zamanda στε kibar olduğunu da vurguluyor. Onu sinirlendir!

Seni sadece maçta yıldırmadı. Ona karşı oynadığınızda, daima bir önceki geceyi düşünün. İyi uyumak zorunda olduğunu biliyordun, çünkü o sana gelecekti. Bazıları çöp konuşmaya başlıyordu. Onlara hep sordum, neden böyle bir şeye başlasın? Akıllı değil!

Takım arkadaşı olmadan önce aramızdaki bir maça hazırlandığımı hatırlıyorum. Bazı takım arkadaşlarını ve rakiplerini kartlar için evine davet etti. Maçtan bir gün önce evindeyiz ve yanımda oturuyor. Benimle konuşmaya devam etti, ne yaptığımı sordu. İleriye bakıyordum, mütevazıydım. Bana neye sahip olduğumu sordu. Onu üzecek hiçbir şey söylemeyeceğimi, çünkü bütün geceden sonra bana karşı gol atacağını söyledim. Ona nazik ve kibar olacağımı söyledim.

Birçok pislik Ürdün’le konuştu. Reggie Miller, Nick Anderson, Gary Peyton. İkincisi onu takmadı! Birçoğu yaptı ve bu içeride bir anahtarı çevirdi. Onu görmek gibiydi. ‘Ne dedin; Bana topu ver ‘. Güzeldi, ama sadece onun takım arkadaşı olsaydın. “

En son haberleri buradan görün

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir