Pablo Laso: “Lolo’nun mesajı beni etkiledi, ona karşı özel bir sevgim var”


Eurohoops / info@eurohoops.net tarafından

Real Madrid, heyecan verici bir maçta Valencia Basket’i yenerek Copa del Rey’in ikinci yarı finalisti oldu. Pablo Laso’nun ekibi çok sağlam bir versiyon gösterdi, İspanyol koçun bir basın toplantısında övmek istediği harika bir iş: “Büyük harflerle bir takım olduk, herkes teslim etti, sağlamlık duygusu yaşadık.”

Real Madrid tarihinde en çok maça sahip olan ve en büyük referanslarından biri olan Lolo Sainz’i yenen 735 maçla takımın başındaki teknik direktör olan Laso için bugünün galibiyeti özel bir tat taşıyor: “Lolo’nun mesajı duygusaldır, o O sadece Madrid’in değil dünyanın en büyük koçlarından biridir. o özel bir sevgim olan bir insan, beni etkiledi ”.

Ve bugün bir rekor kıran biri de Felipe Reyes oldu, Copa del Rey’de en çok dakikaya sahip olan oyuncu Juan Carlos Navarro’yu yenerek, Laso’yu çok mutlu eden bir istatistik: “Onun adına çok mutluyum, çok katkıda bulunuyor, çok tecrübesi var. Onun için kolay bir sezon değil ama çalışmayı hiç bırakmadı, bu kanıtlayacak hiçbir şeyi olmayan bir oyuncu için harikalar yaratıyor ”.

Jaume Ponsarnau ise takımının kötü ilk çeyreğinden yakındı: “Senden başladık ama sonra neredeyse tüm düelloları kaybettik ve Bize çok zarar veren bir boşluk bıraktılar. Geri dönmek için enerjimiz varmış gibi görünüyordu ama hata bizi ağırlaştırıyordu ”.

Real Madrid mağlubiyeti şu şekilde tanımlandı: “hayal kırıklığı“Tarrega’dan biri için, özellikle de geldiği yol nedeniyle: “Yeterli bir kolektif ruhumuz olmadığı için hayal kırıklığına uğradım. bireye götürmek isterken bir hata yaptıkBir koç olarak kendinizi sinirli ve sorumlu hissedersiniz. Olmak istediğimiz oyuna yetişemedik ”.

Ve oyunun sonunda zaten yaptığı gibi, Ponsarnau onun için oyunun anahtarlarından birinin ne olduğunu vurgulamak istedi: “Üçüncü çeyrekte biraz ilham aldık ama ana oyuncuların enerjisi tükendi, onları hareket ettirmek zorunda kaldık … ancak bonus çok hızlı yükseltildi ve Real Madrid bundan yararlanmak için akıllıca davrandı ”.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir