Paul Westphalia 70 yaşında öldü


Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net tarafından

Eski NBA oyuncusu, koçu ve yorumcu Paul Westphalia, beyin kanseri teşhisi konulduktan sonra 70 yaşında öldü.

Vestfalya, 1972’den 1984’e kadar NBA’de bir gardiyan olarak oynadı. 1974’te Boston Celtics ile bir NBA şampiyonluğu kazandı ve 1976’da Phoenix Suns’ın bir üyesi olarak yine Finallerde oynadı.

Kariyeri boyunca Seattle SuperSonics ve New York Knicks için de oynadı. Vestfalya beş kez All-Star seçildi ve üç All-NBA Birinci Takım ve bir İkinci Takım ödülü kazandı.

Meslek hayatından sonra, Westphal hem kolej basketbolunda hem de NBA’de antrenörlük yaptı. Phoenix Suns, Seattle SuperSonics ve Sacramento Kings’in baş koçuydu. Suns’ı 1993’te NBA Finallerine götürdü.

2019 yılında, Westphalia Naismith Basketbol Onur Listesi’ne alındı.

Phoenix Suns’a göre:

Jerry Colangelo, “Phoenix Suns tarihi üzerinde bu kadar etkisi ve önemi olan bir avuç insan olabilir” dedi. Oyuncu ve koç olarak başardığı her şey. Saha dışında, bir beyefendi, bir aile babasıydı, büyük bir ahlaki karakterdi. Her oyuncunun franchise’ınızı temsil etmesini istediğiniz şekilde Suns’ı temsil etti. “

Yüksek basketbol IQ’su ile tanınan Westphal, Suns’u Celtics’e karşı 1976’da ilk NBA Finalleri görünümüne götürmede etkili oldu. Bu dizi, Westfal’ın hızlı düşünmesinin Suns’ı Garfield Heard’ın ünlü “Shot Heard ‘Round the World” ünün arkasına yerleştirmesine yardımcı olan bir üçlü fazla mesai gerilim filmi olan “Şimdiye Kadarki En Harika Oyun” u içeriyordu.

Colangelo, “Oyunda serebraldi,” dedi. Her zaman bir adım ileriyi düşünüyordu. Final serisi sırasında Boston’daki rezil üçlü fazla mesai oyunu bile, ‘Mola çağırın’ diyen kişi oydu. – bu bir serbest atış zorladı, ancak bize yarı sahada topu verdi ve oyunu eşitleme fırsatı yarattı, ki bunu yaptık. Bu, şu anda yerinde düşünmek. “

Phoenix Suns tarafından yapılan açıklamanın tamamını buradan okuyun

Daha fazla NBA haberi için burayı tıklayın

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir