Roig ailesi, koronavirüs kaynaklı kayıpları telafi etmek için Valencia Basket’e 16 milyon avrodan fazla enjekte etti

2021-05-25T17: 20: 08 + 00: 00

2021-05-25T17: 20: 08 + 00: 00.

Alex Molina Perello

25 / Mayıs / 21 17:20

Eurohoops.net


Alex Molina Perello

Juan Roig ve eşi, salgının neden olduğu ağır darbeyi hafifletmek ve taronja kulübündeki öz sermaye dengesini yeniden sağlamak için 16,4 milyon euro katkıda bulundular;


Eurohoops / info@eurohoops.net tarafından

Juan Roig ve eşi Hortensia Herreno, koronavirüsün Valencia Basket’e verdiği darbeye karşı koymakla görevliydi. 2PlayBook’a göre Mercadona’nın sahibi ve eşi, koronavirüsün neden olduğu kayıpları telafi etmek için kulübün kasasına 16,4 milyon euro enjekte etti.

Virüsün kurumun hesapları üzerindeki etkisi önemliydi ancak bu müşterilerin katkısı ve sponsorluklardaki artış sayesinde 2018-19 sezonuna göre% 23,7 daha fazla katkı sağlayan Valencia Basket, sıradışı ve karmaşık bir yıl. Bilet ve bilet gişelerinden elde edilen gelir eksikliği sponsorlardaki bu artışla telafi edildi, ancak kulüp de öngörülemeyen maliyetlerle karşı karşıya kaldı. Endesa Ligi’nin geçen sezon Final Aşaması, ekonomik bölümü etkileyen bir etkinlik olan Valensiya’da yapıldı: maliyetler 1,7 milyon avroya yükseldi.

Önemli sermaye enjeksiyonunun yanı sıra kulüp, oyuncuları ile hem erkek hem de kadın takımlarıyla anlaşmaya varılan maaş kesintisinden yararlandı. Bu% 4’lük kesinti, kulübün diğer çalışanlarının yüz yüze faaliyetlerin durmasına rağmen bordrolarının tamamını tahsil etmesine izin verdi.

Bu 2020-21 sezonu için, kulübün bütçesi, Mayıs ayının bu ayına kadar mümkün olmayacak bir durum olan Ocak 2021 için tribünlerin yeniden açılmasını tasarladı. Kulübün idari müdürü Esteban Gallego, abonelik bütçesinin yaklaşık 2,7 milyon avro olduğunu ve bunun sadece 300 bin avroluk kısmının toplanacağını doğruluyor. Tahminlere göre kulübün bu sezonu 5,5 milyon euro ciro ile kapatacağı belirtiliyor.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir