Stavropoulos traşlı kafaların finali için: “Kaybedersek dışarı çıkmaktan utanırız” (video)


Ona Eurohoops ekibi / info@eurohoops.net

18 Nisan 1984’te PAOK oyuncuları, Aris’e karşı Kupa finalinden önce zafer yemini etmiş ve kafalarını tıraş etmeye karar vermişlerdi. Sonunda Dikefalos galip geldi ve kupayı kazandı ve bu maçla “traşlı kafaların finali” olarak tarihe geçti.

PAOK’un usta basketbolcusu Nikos Stavropoulos, zamanda geri gidip 1984 finalini anlatırken, mağlup olması durumunda oyuncuların Selanik sokaklarına çıkmaya utanacaklarının altını çizdi.

Nikos Stavropoulos’un söylediklerinin detayları:

“37 yıl önce, inanılmaz güzel anlar. PAOK’a ilk geldiğim yıldı, sıcak bir karşılama yaşadım, PAOK ile ilk kupamdı 83′-84 was. Benim için zor, bir taşra kasabasından, Aris ile oynadık, kazandık ve en iyi oyunculardan biriydim. Bu beni PAOK’un arkadaşlarının gönlünde kurdu, özel bir kupaydı, kafaları tıraşlıydı, çok karakteristik kaldı.

Sabah aynen kazanacağımıza ve kaybedersek markete gidemeyeceğimize dair yemin etmiştik. Basketbolla yaşayan bir şehirde ne kadar zor olurdu anlıyor musunuz, dışarı çıkmaktan utanırız. Yine de kazandık. Saray’a girdiğimizde kalabalıktı, PAOK’un arkadaşlarının önünden geçtik ve bizi tanımadılar, soyunma odasına indiler, sonra biz olduğumuzu anladılar. Eşsiz anlar. Buradan liglere, Avrupa Kupalarına ulaşabilmek ve 90’larda parlak bir tarih yazmak için bir rönesans olan PAOK için bir kurs başladı.

Bu devam etmeli ve yeni nesil PAOK eşsiz anlar yaşamalı ve müze Palataki’de sahip olduğumuz kupalarla büyümeli. Resepsiyon harikaydı, Kapı 4’ten bir notla, sizden farklı bir şey beklediğimizi ve neyse ki o yıl sevgi ve coşkuyla kurulduğumu belirten bir not vardı. “

PAOK (Faidonas Mattheou): Politis 8, M. Katsoulis 12, Angelidis, Bakopoulos 8, Z. Katsoulis 2, Fasoulas 12, Alexandris 6, Stavropoulos 26, Konstantinidis, Polychronakos
Mars (Yiannis Ioannidis): Galis 20, Nikitas 13, Romanidis 2, Paramanidis, Filippou 22, Tsachtanis 4, Doxakis, Kokolakis 9, Stamatis, Georgiadis.

En son haberleri BURADAN okuyun

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir