18 yaşında NBA’e işaret eden Türkiye Ligi MVP’si Alperen Şengün


Alex Madrid / amadrid@eurohoops.net

Sadece 18 yaşında, Alperen Sengun Türkiye Ligi resmine hakim oldu. Profesyonel olarak üçüncü sezonunda ve Beşiktaş, üretken Bandırma ocağında yetişen oyuncu ortalamasını aldı 19.2 sayı, 9.4 ribaund, 2.5 asist, 1.7 blok ve 26.8 PIR BSL MVP’si seçilmesine neden olan oyun başına.

Üst düzey takımla uluslararası bir oyuncu olan Sengun, sezonun en büyük heyecanlarından biri oldu. Ve sansasyonel bir yılın ardından daha yüksek bir hedef koyuyor: NBA’de oynamak.

İleriye dönük güç Temmuz’da 19 yaşına girecek, böylece bir sonraki NBA Taslağında seçilebilir. Aslında, isminizin seçilenler arasında görünmesi için dokümantasyonu tamamlayarak gerekli adımı zaten atmış bulunuyorsunuz.

Türkiye Ligi MVP’si ilan edilmeden sadece saatler önce Sengun Twitter’da reklam verdi niyeti, sadece Draft için değil, gelecek sezon NBA’de oynamaktı. Gerçi aslında Beşiktaş’taki tek sezonundan sonra kendine sıçrama hedefi koyduğu için bizi şaşırtan bir şey olmamalı. Ve gerçek şu ki, piyango pozisyonlarında seçilmeyi bile hedefliyor.

Jonathan Givony’nin haberine göre Sengun, Haziran sonunda Olimpiyat öncesi turnuvada Türk milli takımı için oynamayı planlıyor ve eğer kalifiye olmazlarsa, Temmuz ayında Draft’a hazırlanmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek.

alm_page: 1alm_current: 1almitem: 1alm_found_posts: 1

En Son Basketbol Haberlerini BURADA okuyun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir