Alperen Şengün: Elimden Geleni Yaptım

Alperen Şengün ve Melih Mahmutoğlu, İsveç galibiyetinin ardından konuştu.

FIBA EuroBasket 2022 elemeleri D Grubu dördüncü maçında Türkiye, İstanbul’da İsveç’i 88-80 yenerken maçın ardından galibiyetin yıldızlarından Alperen Şengün ve Melih Mahmutoğlu açıklamalarda bulundu.

Alperen Şengün’ün sözleri şu şekilde:
“Boş atışlar kaçırdık, faulleri kaçırdık ama ikili averajı aldık. Hırvatistan maçını kazanmaya çıkacağız. Bu maç bitti mizim için önümüzdeki maça bakacağız. Elimden geleni yaptım. Bireysel olarak faul atışında kötü attığımı düşünüyorum. Elimden gelen mücadeleyi verdim. Hırvatistan maçında da aynı mücadeleyi vermeyi istiyorum. Takıma yararlı olmak istiyorum.”

Melih Mahmutoğlu ise şunları söyledi:

“Bu tarz maçlar yani sayı farkının önemli olduğu maçlar oynaması biraz daha farklı oluyor, konsantre olmak da daha farklı oluyor. Maça başlarken amacımız kazanmaktı. Sayı farkı maçın sonuna doğru önemliydi, aslında yaklaştık da ama bazı hatalar, faullerin kaçması nedeniyle olmadı. Bu da basketbolun doğasında olan bir şey.

Önemli olan galibiyetti. İkili averajı da aldık. İyi mücadele ettik. Bu takımın önünün açık olduğuna inanıyorum. Bu gençlerin çok iyi yerlere geleceğine de inanıyorum. Bugün de aslında iyi oynadık. Hatalarımız var tabi bunlar da zamanla çözülecektir. Önemli olan burada kazanmaktı. Şimdi Hırvatistan maçına da en iyi şekilde hazırlanacağız. Bu akşam diğer maçtaki sonuç ne olur bilinmez ama önemli olan bizim ne yaptığımız. Hırvatistan maçını kazanıp inşallah Avrupa Şampiyonası’na kalırız.”

Basketbol gündemindeki en son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu Türkiye İsveç Basketbol Maçı Özeti

Alperen Şengün Kimdir?

One thought on “Alperen Şengün: Elimden Geleni Yaptım

  • Pingback: Alperen Şengün Kimdir | Basketall

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir