Giannis Antetokounmpo 228,2 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

Milwaukee Bucks'ın yıldızı Giannis Antetokounmpo, Orlando Magic'ten Gary Clark'ın üzerine smaç attı
Giannis Antetokounmpo, son yıllarda NBA’deki en baskın oyunculardan biri oldu

Milwaukee Bucks’ın Yıldızı 228,2 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Milwaukee Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo, bildirilen 228.2 milyon $ (170.1 milyon £) değerinde bir sözleşme uzatma imzaladı ve NBA tarihinin en değerli sözleşmesini almayı başardı.

İki kez En Değerli Oyuncu seçilen 26 yaşındaki oyuncu, beş yıllık bir anlaşma imzaladı.

Menajerinin doğruladığı, yapılan sözleşmenin detayları, Houston Rockets’lı guard tarafından belirlenen 228 milyon $ (169.9 milyon £) toplam değeri geçerek James Harden’in 2017 yılında imzaladığı sözleşmeyi geçti.

Antetokounmpo, sosyal medyadan “Burası benim evim, burası benim şehrim,” dedi.

Önümüzdeki beş yıl boyunca Milwaukee Bucks’ın bir parçası olacağım için çok şanslıyım. Bu yılları sayalım, gösteri devam ediyor, hadi başlayalım.

2013 yılında Bucks tarafından NBA draftlarında genel klasmanda 15. sırada seçilen Yunan forvet Antetokounmpo, eğer bu sözleşmeyi imzalamamış olsaydı 2020-21 sezonundan sonra serbest kalacaktı.

Yeni sözleşmesi ise dört yıl sonra anlaşmadan çekilmesine izin veriyor.

Bucks, geçen sezon Doğu Konferansı’nı NBA’deki en iyi rekorla birinci olarak tamamladı, ancak play-off’larda konferans yarı finallerinde Miami Heat’e kaybetti.

Antetokounmpo, art arda ikinci sezonun MVP’si Eylül’de Yılın Savunma Oyuncusu ödülünü kazandı ve aynı sezonda Michael Jordan ve Hakeem Olajuwon’dan sonra bunu alan üçüncü oyuncu oldu.

Harden, 2017’de dört yıllık 169 milyon dolarlık uzatma imzaladığında önceki anlaşmasında 59 milyon dolar değerinde iki yıl geçirmişti.

Antetokounmpo’nun 45,6 milyon dolarlık ortalama yıllık maaşı, eski takımı Oklahoma City Thunder ile 206,8 milyon dolar değerinde beş yıllık bir anlaşma imzalayan Washington Wizards’ın guardı Russell Westbrook’un sözleşmesini de geride bıraktı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 72 normal sezon maçına indirilen ertelenen 2020-21 NBA, 22 Aralık’ta başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir