Hornets, Celtics’in 2. Draft Seçimi Olan Gordon Hayward’ı Satın Aldı

Charlotte Hornets, forvet Gordon Hayward’ı aldı ve Boston Celtics’ten korumasız 2023 ve 2024 ikinci tur draft seçimlerini,  2022 ikinci tur draft seçimi karşılığında aldı.

Celtics, Charlotte’un draft seçimini ancak Hornets gelecek sezon ligi ilk beşte bitirirse alacak, bu yüzden anlaşmada Hayward’ın kontratını boşaltmaktan başka bir şey alamayacaklar.

Hayward daha önce Hornets’e katılmak için dört yıllık 120 milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul etmişti.

Hornets genel müdürü Mitch Kupchak, “Gordon ve ailesini Hornets organizasyonuna ve Charlotte’a davet etmekten heyecan duyuyoruz ” dedi. Gordon bir NBA All-Star, kendini kanıtlamış bir golcü ve oyun kurucu ve ekibimizin ihtiyaçlarına tam olarak uyacak zorlu bir rakip. Basketbol yeteneğinin, NBA tecrübesinin ve tecrübeli liderliğinin gelişmeye devam ederken genç ve yetenekli takımımız üzerinde olumlu bir etki yaratacağına inanıyoruz. ”

Hornets ayrıca, gardiyan Nicolas Batum’dan ve Ray Spalding’i forvetten feragat etti.

10 yıllık bir NBA tecrübesi olan Hayward, 641 normal sezon maçında Jazz ve Celtics ile başlayan 479 maçta, 30,8 dakikada ortalama 15,3 sayı, 4,4 ribaund ve 3,5 asistle oynadı. 6 foot-7 forvet, 29 sezon sonrası maçta 16 başlama ile oynadı, maç başına 33 dakikada ortalama 15 sayı, 4.6 ribaund ve 2.9 asist ortalamaları aldı.

İlgili Yazı: 2020 NBA Draft Sıralaması

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir