Michael Jordan, The Last Dance’tan gıda bankalarına 2 milyon dolar bağışladı

Michael Jordan, COVID-19 salgınının yarattığı spor kuraklığı sırasında yayınlanan ESPN’nin “The Last Dance” adlı filmi olarak pek çok takdir gördü. Şimdi, açları doyurmak için belgeseldeki parayı kullanıyor.

Basketbol efsanesi, Şükran Günü’nden önceki gün Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “The Last Dance” dan Feeding America ve onun Kuzey Carolina, Güney Carolina ve Chicago’daki üye gıda bankalarına 2 milyon dolarlık gelir bağışladığını duyurdu.

Jordan Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Bu zorlu zamanlarda ve COVID-19 nedeniyle hayal bile edilemeyecek zorluklarla dolu bir yılda, duraklamak ve teşekkür etmek her zamankinden daha önemli” dedi. “The Last Dance’tan Feeding America’ya ve onun Carolinas ve Chicago’daki üye gıda bankalarına Amerika’nın açlıklarını doyurmaya yardımcı olmak için ek gelir bağışlamaktan gurur duyuyorum.”

Michael Jordan’ın hayırsever katkıları devam ediyor

Charlotte Hornets'in sahibi Michael Jordan, 12 Şubat 2019 Salı günü Charlotte, NC'de düzenlenen bir basın toplantısında NBA All-Star basketbol maçına ev sahipliği yapma hakkında medyaya konuşuyor. (AP Photo / Chuck Burton)

Michael Jordan, “The Last Dance” ten bir kuruş dahi almıyor. (AP Fotoğrafı / Chuck Burton)

COVID-19 salgını ve George Floyd’un öldürülmesiyle alevlenen ırksal adaletsizliğe karşı protestoların ardından Ürdün için özellikle hayırsever bir yıl oldu.

Ürdün daha önce, Forbes tarafından tahmin edilen “The Last Dance” dan elde ettiği gelirin tamamını kar amacı gütmeyen Friends of the Children’a akıl hocalığı yapmak için bağışlayacağını duyurmuştu. Bu 2 milyon dolar, belgesel dizilerinden fazladan bir düşme gibi görünüyor ve bu tatil sezonunda ihtiyacı olanlar için hoş karşılanıyor.

Bu Haziran ayında, Ürdün ve kişisel markası, sosyal adalet ve eğitime daha fazla erişim arayışına neden olmak için önümüzdeki 10 yıl içinde 100 milyon dolar bağışta bulunma sözü verdi. Bunu, Ekim ayında Charlotte’ta ikinci bir sağlık kliniği açarak takip etti.

Ek olarak, Kasım ayının ortası itibariyle, Ürdün’ün Charlotte Hornets’ı, Charlotte Business Journal’a göre tek bir çalışanı işten çıkarmayan veya maaş indirimi uygulamayan birkaç NBA takımından biridir.

İlgili Yazı: Michael Jordan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir