Popovich, ABD Olimpiyat Kadrosunu Oluşturmanın Zor Olacağının Farkında

2021 NBA Finalleri’nin 7. maçı 22 Temmuz’da oynanacak.

Şu andan itibaren Tokyo Olimpiyatlarının açılış cermonisi ertesi gün olacaktı.

Ve bir sonraki Olimpiyatlarda ABD Basketbol erkek milli takımına koçluk yapacak olan San Antonio koçu Gregg Popovich, bu potansiyel zamanlama bilmecesiyle sunulduğunda, çok hızlı ve çok gönülsüz bir çözüm buldu.

Popovich, “Finallerin yedi maça kalmasına izin vereceğimizi sanmıyorum,” dedi.

Popovich, tüm şakalar bir yana, NBA takviminin ve yeniden planlanan Tokyo Oyunlarının başlangıcına çok yaklaşmasının, ABD Basketbolu için, erkeklerde üst üste dördüncü olimpiyatı kazanmaya çalışacak 12 oyuncuyu seçerken gelecek yıl yol almasının zor olacağını biliyor. altın madalya.

Popovich, Duke teknik direktörü Mike Krzyzewski’den sonra ilk kez Olimpiyat takımının baş antrenörü olacak.

Popovich Salı günü, ” Olimpiyatlar her zaman aklımda, tıpkı Koç K’nın bana söylediği gibi, ” dedi. Bundan kaçamazsın. Dolayısıyla, bu senaryo, şu anda olduğu haliyle, işleri organize etmenin ve kimin takımın bir parçası olacağının henüz belirlenmemiş olması anlamında sorunlu görünüyor. ”

Bir plan var. Koronavirüs dünyasındaki diğer her şeyde olduğu gibi, bu kesin değil, ancak bir plan var.

Finalist havuzu – eğer geçmiş form tutarsa, 40 veya 50 isim olacak – 2021’in başlarında USA Basketball tarafından açıklanacak, Amerikalıların umduğu şeyin ilk adımı, bir bakıma normal olaylar dizisidir. Tokyo Oyunları.

2016 Olimpiyat takımı Rio Oyunları’nın başlamasından yaklaşık altı hafta önce seçildi ve Brezilya’ya gitmeden önce bir eğitim kampı ve sergiler için zaman tanıdı. Aynı zaman çizelgesi gelecek yıl geçerli olursa – ve NBA takviminin yol boyunca değişmediğini varsayarsak – ABD Olimpiyat takımı, NBA playofflarının ikinci turunun sonunda, Haziran ortasından sonuna kadar seçilebilir.

USA Basketball’un erkek milli takım direktörü Sean Ford, “Çok fazla değişken olduğunu biliyoruz. Mümkün olduğunca çok sayıda NBA oyuncusunu nihai kadromuza dahil etmek için bir yol bulmaya çalışmak için yapabileceğimiz tüm kuruluşlarla konuşacağız. ”

LeBron James, Stephen Curry, Draymond Green, Devin Booker, James Harden ve daha pek çok seçkin NBA oyuncusu geçen sezona girerken Tokyo Oyunları’nda oynamakla ilgilendiklerini söyledi. Bu, elbette, koronavirüsün vurup bu kadar çok değişmesinden aylar önceydi.

Karmaşıklıklar sadece ABD’li oyuncularla sınırlı değil.

Milwaukee’nin iki kez MVP’si Yunanistan’dan Giannis Antetokounmpo ve Denver’dan Sırbistan’dan Nikola Jokic gibi birçok uluslararası oyuncu oynamak istediklerini söyledi, ancak ülkelerinin sadece Tokyo’ya varmak için önümüzdeki yaz kalifiye olmaları gerekiyor ve bu eleme turları yapılacak NBA playoffları sırasında. Toronto koçu Nick Nurse, kalifiye olma çabalarında Kanada’ya koçluk yapacak; Raptors tekrar playoffların derinliklerine inerse o da bir program çakışmasıyla karşılaşabilir.

Popovich, ABD’nin olayları çözmekten çok daha fazlasına sahip olduğundan emin görünüyordu.

Popovich, “Zamanlama her şeyi zorlaştırıyor,” dedi. ” Ve elimizden gelen en iyi takımı bir araya getirmek için gerçek anlamda ruhu araştıran ve ezber bozan bir düşünce tarzı gerektirecek. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir